فایل کامل(پیشینه و مبانی نظری فن آوری اطلاعات،بیمه و انواع آن)

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل پیشینه و مبانی نظری فن آوری اطلاعات،بیمه و انواع آنرا مشاهده می نمایید
پیشینه و مبانی نظری فن آوری اطلاعات،بیمه و انواع آن|32036804|tw|پیشینه و مبانی نظری فن آوری اطلاعات،بیمه و انواع آن مبانی نظری وپیشینه تحقیق فن آوری اطلاعات ، بیمه وانواع آن - 1 ) مقدمه در سال های اخیر استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محور بسیاری از تحولات جهانی امری انکارناپذیر بوده و این امر موجب تسریع انجام امور گشته است . در حال حاضر در هر تجارتی می توان نشانه هایی از فن آوری را مشاهده کرد مانند بانکداری الکترونیکی ، آموزش الکترونیک و بیمه الکترونیکی ( علیزاده ، 1383 ). امروزه اطلاعات هم به عنوان یک منبع استراتژیک و هم منبع عمده برای ارزش افزوده مطرح است . هزاره سوم به زعم صاحب نظران و اندیشمندان ، عصر اطلاعات و به تبع آن فن آوری اطلاعات است . حرکت جوامع به سوی جامعه اطلاعاتی ، جهان را وارد عصر اطلاعات ساخته و بسیاری از جنبه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بشر را دسخوش تحولی عمیق نموده است ( محترمی ، 1382 ). ضرورت استفاده از فن آوري اطلاعات در صنعت بيمه را شركت هاي خصوصي و دولتي حس كرده اند و مدتي است كه به اين سمت و سو كشيده شده اند ، اما هنوز تا رسيدن به جايگاه ايده آل در اين عرصه فاصله زيادي باقي مانده است . نقش و تاثير فناوري اطلاعات در عصر حاضر بر هيچ كس پوشيده نيست ، به خصوص صنعت بيمه كه تمام اقشار جامعه با آن سر و كار دارند . نقش فناوري اطلاعات در صنعت بيمه از منظر نقش و تاثير فناوري اطلاعات در فرآيند انجام عمليات بيمه گري ، نقش فناوري اطلاعات در نتيجه عمليات بيمه گري و تاثير آن در ضريب نفوذ بيمه در كشور و نقش اطلاعات و آمار دقيق و به موقع در كيفيت اداره امور شركت هاي بيمه بسيار حائز اهميت است . هر چند طي اين سال ها صنعت بيمه توانسته است پيشرفت كند و بخشي از فعاليت هاي خود را توسط IT انجام دهد ولي هنوز هم با كشورهاي پيشرفته فاصله فراواني وجود دارد . براي رسيدن به جايگاه واقعي در اين زمينه نيازمند يك برنامه جامع و كامل هستيم تا با استفاده از اطلاعات دقيق و آمار و ارقام مديريت ريسك داشته باشيم اطلاعات دقيق و آمار و ارقام را از مهم ترين مواردی است كه مي تواند در بالابردن كيفيت شركت هاي بيمه اي تاثير گذار باشد . نقشIT در صنعت بيمه همان نقش پشتيباني كننده است و در ايران به دليل وجود موانع حقوقي ، قانوني و فني و نهادي اين بخش به رشدي كه مدنظر بوده نرسيده است . بنابراين ، براي توسعه IT در صنعت بيمه مجموعه متنوعي از اقدامات در زمينه هاي مختلف زيرساختي ، فني و مديريتي ، مسائل فرهنگي و حوزه كاربران و نرم افزارهاي كاربردي بايد صورت گيرد ؛ زيرا بدون يك الگوي وحدت بخش ، يكپارچه و تعيين تقدم و تاخر اين اقدامات دشوار خواهد بود . شركت هاي بيمه دولتي و خصوصي ضرورت استفاده از فناوري اطلاعات را در صنعت بيمه احساس كرده و به اين سمت و سو گرايش يافته اند ( روزنامه دنياي اقتصاد ، 1386 ).

مطالب دیگر:
📚پرسشنامه طرحواره های ناسازگار اولیه📚استفاده از مدل احتمالاتی Extended Kalman Filter در موقعیت یابی ربات ها📚مقاله در مورد اسمبلی📚مقیاس تاب آوری کونور و دیویدسون (CD-RIS)📚آشنایی با سیستم فایل Ntfs و معرفی ویژگی ها و امكانات به طور كامل📚چگونه به خواسته های واقعی خود برسیم📚پرسشنامه ارزیابی میزان تاثیر فناوری اطلاعات بر عملکرد📚پرسشنامه استاندارد مدیریت پروژه انریکو📚اصول امنیت برنامه های وب📚پرسشنامه شیوه های فرزند پروری بامریند📚پرسشنامه ابتکار و نوآوری شغلی📚اصول سیستم های عامل توزیع شده📚اصول طراحی صفحات وب📚اصول كار و تعمیر مانیتورهای CRT📚پرسشنامه احساس خواهی (زاکرمن)📚پرسشنامه احساس غربت📚مقاله در مورد اطلاعات و افراد📚افزایش كارآیی برنامه های وب در ASP.NET 2.0📚پرسشنامه احساس مثبت به همسر📚پرسشنامه اخلاق اداری کارکنان📚مقاله در مورد اکسل📚پرسشنامه ارتباط با مدرسه (SQC)📚مقاله اکسس (1)📚مقاله در مورد الزامات تکنولوژی📚الفبای تجارت الكترونیكی (مزایا و مدل های تجارت الكترونیك)